sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri
SON DAKİKA

17:00 Son dakika transfer haberleri: Rachid Ghezzal’ın Türkiye danışmanından Al Nassr iddialarına cevap! Beşiktaş… – Beşiktaş Haberleri

16:30 Son dakika spor haberi: Beşiktaş’ta 3. Sergen Yalçın zirvesi! İşte görüşme tarihi… (BJK spor haberi) – Beşiktaş Haberleri

16:00 Son dakika transfer haberi: Rachid Ghezzal Beşiktaş’ta kalmak için bu şartı sundu! – Beşiktaş Haberleri

15:30 Son dakika spor haberleri: İşte Beşiktaş’ın transfer listesindeki isimler! Fernando Lucas Martins, Teemu Pukki, Tammy Abraham… | BJK haberleri – Beşiktaş Haberleri

15:00 Son dakika transfer haberi: Transferde büyük kapışma! Salih Özcan için Beşiktaş devrede (BJK spor haberi) – Beşiktaş Haberleri

14:00 Son dakika transfer haberi: Beşiktaş’ta Tammy Abraham sürprizi! Chelsea’nin kapısını çaldı – Beşiktaş Haberleri

13:30 Son dakika transfer haberleri: Beşiktaş’ta taraftarın sabrı taştı! “Ya Sergen ya istifa” – Beşiktaş Haberleri

13:00 Son dakika transfer haberleri: Beşiktaş Valentin Rosier transferini bitiriyor! Bonservis… – Beşiktaş Haberleri

12:00 Gedson’da kriter Devler Ligi – Beşiktaş Haberleri

11:30 Okan Buruk’la görüşme yok – Beşiktaş Haberleri

10:30 Taraftarların sabrı taşıyor – Beşiktaş Haberleri

09:00 CAS’tan Beşiktaş açıklaması – Beşiktaş Haberleri

08:30 Come to Beşiktaş Teemu Pukki! – Beşiktaş Haberleri

08:00 Salih Özcan kapışması! – Beşiktaş Haberleri

07:30 Son dakika transfer haberleri: Beşiktaş Fernando Lucas Martins için girişimlere başladı! – Beşiktaş Haberleri

06:14 siyah beyazlılar ı yıkan iddia! Rachid Ghezzal, Al Nassr’la ön protokol imzaladıUSB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür? – Teknoloji Haberleri

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows, halihazırda birçok hatayı da yapısında barındırıyor. Her ne kadar başarılı bir …Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows, halihazırda birçok hatayı da yapısında barındırıyor. Her ne kadar başarılı bir şekilde hizmet verse de alınan bu hatalar, kullanıcının canını sıkabiliyor.

En sık karşılaşılan hatalardan biri de şüphesiz USB aygıtı tanınmadı hatası. Bu sorunun kaynağı hiçbir zaman tam belli olmasa da sorunu çözmek için birçok çözüm yolu mevcuttur. Peki USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür? Yazımızda anlattık.

USB aygıtı tanınmadı hatası çözümü

USB aygıtı tanınmadı hatası, genellikle USB, harici harddisk ve yazıcı gibi aygıtları bilgisayara takınca karşımıza çıkıyor. Hata ortaya çıktığı zaman bilgisayara takılan USB aygıtlarının hiçbirisi çalışmaz. Bu sorunun nedeni genellikle yazılımsal olmaktadır.

Bunun dışında donanımsal sıkıntılardan dolayı da bu hata ile maçnız kuvvetle muhtemel. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız, aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Tüm adımları uyguladığınız halde sorun çözülmezse, donanımsal bir sıkıntı ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Dış sabit sürücüyü yeniden bağlayın

Bu sorun, Windows kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir hatadır.

Bu çözüm yolu, genellikle yaşanan hatayı ortadan kaldırıyor. Bunun için, başlat üzerinden aygıt yöneticisini aratarak işe başlayın. Daha sonra donanım listesinden disk sürücücülerine tıklayın. Burada sorunun olduğu USB aygıtını kaldırın. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sora USB aygıtını çıkarıp yeniden takın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Tüm seri port cihazlarını kaldırın

USB aygıtı tanınmadı hatası, bilgisayardaki USB sürücülerinin çakışmasından dolayı karşımıza çıkar.

Başlat üzerinden aygıt yöneticisini aratın. Karşınıza açılan pencereden Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicilerine çift tıklayın. Burada yer alan tüm donanımları sağ tıklayarak tek tek kaldırın. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Regedit üzerinden yeni değer atayın

Değer verisi kutusuna 4 rakamını yazın.

Başlat arama kısmına regedit yazın. HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesUsbStor kısmına sağ tıklayarak değiştir seçeneğini seçin. Değer verisi kutusuna, 4 yazın, Onaltılık seçeneğine tıklatın (önceden seçili değilse) ve sonrasında Tamam‘ı tıklatın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Güncellemeleri kontrol edin

Usb aygıtı tanınmadı hatası, sürücülerin güncel olmamasından dolayı karşımıza çıkar.

Bilgisayarınızın stabil çalışması için güncellemelerin sürekli yapılması gerekiyor. Başlat kısmına gelerek arama bölümüne Windows Update yazın. Karşınıza açılan pencereden ”Güncellemeleri denetle” seçeneğine tıklayın. Eğer bilgisayarınız için mevcut bir güncelleme varsa karşınıza çıkaracaktır.

Bunun dışında, bilgisayarınızda yer alan sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncelliğini kaybetmiş sürücüler, zamanla işlevini kaybetmeye başlamaktadır.

Aygıtınızı farklı bir USB portuna takın

Çözüm yöntemleri işe yaramadıysa, sorun donanımsaldır.

Eğer yukarıya verdiğimiz çözüm yöntemleri işe yaramadıysa sorun donanımsal olabilir. Uzun kullanım sonrası, USB portlarında arızalar meydana gelir. Bu nedenle aygıtınızı farklı bir USB portuna takarak sorunun donanımsal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

(Shiftdelete)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ