sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri


Dikkat çeken Google Pixel 5 özelliği ortaya çıktı – Teknoloji Haberleri

Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Google Pixel 5 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre …Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Google Pixel 5 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de çok fazla dikkat çekilmeyen farklı bir Google Pixel 5 özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Google, akıllı telefon sektöründe çok kullanılmayan bir özelliği yeni modelinde kullanmaya başlamışa benziyor.

Yeni Google Pixel 5 özelliği ile ekran altından ses aktarımı

Google’ın resmi tasarım şemalarını paylaşmasının ardından, aslında yeni modelde kullanmış olabileceği yeni teknolojinin de detayları ortaya çıkmış gibi görünüyor. Şemalara dikkatli bir şekilde bakıldığında, cihazın üstünde yer alan hoparlörün üst ekran çerçevesine dahil olmadığı görülüyor. Bununla birlikte Google’ın Pixel 5 için kullanılacak olan ekran koruyucu modellerinde de üst taraftaki boşluğun ortada değil, sol tarafa kaydırılmış olduğu dikkat çekiyor.

Aslında söz konusu bu ekran altından ses iletim teknolojisi, teknoloji dünyası için bir ilk değil. Daha önce LG’nin çeşitli model televizyonlarında da kullanılmış olduğu biliniyor. G8, P30 Pro ve P40 Pro modellerinde de deneme yapılmıştı. Ancak akıllı telefon tarafında çok sık kullanılmasının tercih edildiği bir teknoloji değil.

Nitekim anlaşıldığı kadarı ile Google da ekran çerçevelerini mümkün olduğu kadar ince bir hale getirmek için, yeni bir ses iletim teknolojisini kullanmayı tercih etmiş. Henüz daha Google tarafından bu özellik resmi olarak detaylı bir şekilde açıklanmadığı için, sadece şemalar üzerinden çıkarım yapmak mümkün olabiliyor.

(Shiftdelete)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ