sevdamız beşiktaş
Son Dakika Beşiktaş Haberleri

Mevlid Kandili mesajları: Resimli ve kısa Mevlid Kandili 2019 mesajları

Kısa ve uzun 2019 kandil mesajları… Anlamlı Mevlid Kandili mesajları…

beşiktas haberleri  

 

Müslüman alemi için en önemli günlerden biri daha geldi.Kandilin gelmesi ile birlikte 2019 Resimli Mevlid Kandili mesajları ya da 2019 Resimli Mevlid Kandili mesajları başlıkları internetten çokça aranıyor. 8 Kasım günü idrak edilecek olan mübarek gün vesilesiyle hazırladığımız haberimizde Mevlid Kandili mesajları ve 2019 Resimli Mevlid Kandili mesajları bulabilirsiniz…

Mevlid Kandili ne zaman 2019 Hangi gün? Mevlid Kandilinin önemi nedir? mevlüt kandilinde Oruç tutulur mu? mevlüt kandilinde hangi ibadetler yapılır? soruları arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Biz de sizler için bu merak edilenleri araştırdık. İşte yanıtlar.

Kısa ve uzun 2019 kandil mesajları – Anlamlı Mevlid Kandili mesajları

Mevlid Kandilinin yaklaşmasıyla birlikte internette bu özel günün ne zaman idrak edileceği merak edilen konular arasında .
Mevlid kandil günü yaklaşırken İslam alemi Mevlid Kandili tarihini merak ediyor. Hz. Muhammed S.A.V’ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilen Mevlid Kandili büyük bir heyecanla bekleniyor. Hazreti Muhammed S.A.V’in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili bu yıl 8 Kasım 2019 da idrak edilecek.

Mevlid Kandili mesajları: Resimli ve kısa Mevlid Kandili 2019 mesajları

-Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun, Allah dualarını kabul etsin.

-Bugün günlerin en güzeli. Bugün en sevdiğimizin doğum günü. Hepimizin sevgiliye layık olma dileği ile Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel resimli Mevlid Kandili mesajları

-Alemlere rahmet olan Peygamber efendimizin doğumunun sembolü Mevlid kandiliniz mübarek olsun. -Allah’ın rahmeti bereketi sizinle olsun Gönül güneşiniz hiç solmasın Yüzünüz aydın Dualarınız Kabul Olsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

-Allah hepimize Efendimiz’in(sas)şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin.Taşlanırken dahi merhamet etmişti.Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun! -Hu diyelim dilde zikir yurekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.. -Tarihte bugün: Güneş’in Mekke’den doğduğu saptandı. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun….

-Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun! -Mübarek günler vardır , beraberce kutlamak için . Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun. -“Es -Selamun Aleykum; Nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanızı dileriz. ~Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandili 2019 ne zaman

Mevlid kutlama WhatsApp fotoğrafları – Mevlid kandili 2019 mesajları resimli Mevlit kandili hadisli sözleri!

Mevlid Kandili bu yıl 8 Kasım Cuma günü idrak edilecek. Rebiülevvel ayının 11. gecesini 12. geceye bağlayan geceyi (25-26 Nisan 571 Miladi tarihine Hz Muhammed S.A.V’in doğum gününe rastlaması nedeniyle mevlid kutlanır.

Mevlid nedir?

Mevlid Doğum zamanı, doğulan yer ve zaman demektir. Peygamber Efendimizin (S.a.v)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece Rebiülevvel ayının on ikinci gecesidir.

Mevlid Kandili’nin önemi nedir?

Bu gecede Hz. Muhammed (s.a.v) doğduğu için sevinenlerin, Hz. Muhammed (s.a.v) tazim gösterenlerin affedileceği bildirilmiştir.

Mevlid kandilinde neler yapılması gerekir?


1- Başta Kur’an-ı kerim okunmalı ve okuyan var ise  dinlenmelidir!
2- Peygamber efendimize bol, bol salâvat şerif  getirilmelidir.
3- Kaza veya nafile namazlar kılınmalıdır. Mümkün olursa tesbih namazı kılınmalıdır.
4- Tefekkürün sevabı bol olduğu için tefekkürde bulunmalıdır Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah’ın benden istekleri nelerdir gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli.
5- Bol, bol zikirler yapılmalıdır ve günahlar için samimiyetle istiğfar çekilmelidir.
6- Mü’minler ile helalleşip, onların gönül rızalarını alması gerekir.
7- Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmelidir.
8- Kişi kendine ve diğer Mümin kardeşlerine sevdiklerinin isimlerini zikrederek dualar etmelidir.
9- Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmelidir.
10- Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmelidir.

 

 
 

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.