Sevdamız Beşiktaş

Bankaların çalışma saatleri değişti! Bankaların koronavirüs mesai kararı! 

Bankaların çalışma saatleri değişti! Bankaların koronavirüs mesai kararı!


Koronavirüsün yayılması ile birlikte bankalar kendi çaplarında tedbir alırken, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. TBB’den bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi. Bu tavsiyeye uymak zorunlu değil ancak bazı bankalar şimdiden yeni çalışma saatlerini duyurdu.

İşte mesai saatlerini değiştiren bankalar

Akbank, Garanti BBVA, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden bugünden itibaren saat 12.00-17.00 arasında hizmet verileceğini duyurdu.

Bankaların çalışma saatleri değişti! Bankaların koronavirüs mesai kararı! 

Ziraat ve Vakıfbank değişikliğe gitmedi

Öte yandan Ziraat Bankası ve Vakıfbank mesai saatinde değişikliğe gitmedi. Bankalardan müşterilerine giden mesajda şu ifadelere yer verildi: Bankamız şubeleri 09:00 – 17:00 saatleri arasında müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir.

Bankalara Koronavirüs tedbiri

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 31 Mart’ta ödenmesi gereken kredi ödemelerinin erteleneceğini duyurdu.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) açıklamasına göre bankaların çalışma saatleri değiştirildi. TBB kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

Türkiye Bankalar Birliği’nin açıklaması şöyle:
Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:
Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.
İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir,

Şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir,
Yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir,bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.
Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
Saygılarımızla,
Türkiye Bankalar Birliği

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ