Sevdamız Beşiktaş

31 ilde 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi

23-24-25-26 Nisan ve 1-2-3 Mayıs sokağa çıkma yasağı var mı?


23 Nisan’da sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı en çok merak edilen konular arasında . Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Tarabya bulunan Huber Köşkü‘nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.12’de başladı.Toplantıda alınacak kararların bu akşam Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından açıklanması bekleniyor.

Son iki hafta sonu için yapılan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak vatandaşlar 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı yapılacak mı diye merak etmeye başladı. Peki sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak?Toplantının ana gündem maddesi, koronavirüsle mücadelede gelinen son durum ve atılacak yeni adımlar. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması bekleniyor.

Masadaki önemli başlıklardan birisi 23 Nisan kutlamaları olacak. 100. yıl etkinlikleri iptal edilmişti. Meclis’te tedbir alınarak bir tören yapılacak ama bu yıl kabul töreni ve resepsiyon yapılmayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına çevrilirken “4 gün sokağa çıkma yasağı mı ilan edilecek?” sorusunun yanıtının da verilmesi bekleniyor.
Masadaki önemli başlıklardan birisi 23 Nisan kutlamaları olacak. 100. yıl etkinlikleri iptal edilmişti. Meclis’te tedbir alınarak bir tören yapılacak ama bu yıl kabul töreni ve resepsiyon yapılmayacak.

23 Nisan'da, 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Mı Olacak

Bugünün önemli başlıklarından biri de Ramazan ayı tedbirleri. Diyanet İşleri Başkanlığı teravih namazının camilerde kılınmayacağını duyurmuştu. Aynı zamanda vatandaşların iftar daveti yapmamaları çağrısında bulunmuştu. Bu konu da kabine toplantısının önemli başlıklarından.

Türkiye’de son 2 haftasonunda 31 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada uygulamanın devam edeceğini belirtmişti. Şimdi gündemde 23 – 24 – 25 – 26 Nisan’da 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilan edilip edilmeyeceği yer alıyor. Kabine toplantısında sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir kararın verilmesi de bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ