Sevdamız Beşiktaş

Ryan Babel, Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etti

Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel'in, parasını alamadığı için sarı-kırmızılı kulübü FIFA'ya şikayet ettiği ortaya çıktı.


Sözleşmesinde özel madde bulunan Hollandalı futbolcunun çıkardığı krizi yönetim sona erdirdi. Babel’e 15 gün içinde ödeme yapılmasaydı oyuncu serbest kalabilecekti. Ancak sarı-kırmızılı idareciler bütün herkesin alacağını vererek büyük bir sorunun önüne geçti.

Ryan Babel, Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet etti

Ryan Babel, Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etti

Sarı-Kırmızılı takımın Hollandalı futbolcusu  Ryan Babel şaşırtan bir harekete imza attı. Hollandalı futbolcunun, alacaklarının zamanında ödenmediğini gerekçe gösterip önce kulübe ihtar gönderdiği, sonra da bir kopyasını FIFA’ya yolladığı ortaya çıktı. Sezon başında Galatasaray ile 3 senelik sözleşme imzalayan 33 yaşındaki futbolcu, sadece 4 günlük gecikme yüzünden FIFA’ya gitti. FIFA’da belirtilen 3 aylık gecikme durumundaki fesih prosedürü dışında, Babel’in Galatasaray ile yaptığı özel kontrat çerçevesinde böyle bir eylemde bulunduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Babel’in alacakları için FIFA’ya başvuruda bulunduğuna yönelik haberlerle ilgili, “Daha önce olmuştu. Gereği yapıldı. Yeni bir şey değil” demişti.

Babel’in, alacaklarının zamanında ödenmediğini gerekçe gösterip önce kulübe ihtar gönderdiği, sonra da bir kopyasını FIFA’ya yolladığı iddia edilmişti.

(Milliyet)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ