sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri


Survivor 2021 Meryem Kasap kimdir? Meryem Kasap kaç yaşında, nereli? – Sevdamız Beşiktaş

Survivor 2020’de sakatlığı sebebiyleyarışmayı yarıda bırakan Meryem Kasap, yeni devir Survivor 2021’de Ünlüler Takımı’nda uğraş ediyor. Hırslı …Survivor 2020’de sakatlığı sebebiyleyarışmayı yarıda bırakan Meryem Kasap, yeni devir Survivor 2021’de Ünlüler Takımı’nda uğraş ediyor. Hırslı yapısıyla en çok dikkat çeken isimler ortasında yer alıyor. Azmine ve istikrarına güvenen Meryem Kasap, bu periyot diğer yarışmacılar üzere Survivor 2021’in en büyük favorilerinden olduğunu kesinlikle ediyor. Survivor Ünlüler Meryem Kasap kimdir? Meryem Kasap kaç yaşında ve nereli? İşte Meryem Kasap’a dair merak edilenler.

Survivor 2021 Meryem Kasap kimdir? Meryem Kasap kaç yaşında, nereli?

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ailedeki 3 çocuktan en küçüğü olan Meryem Kasap, ilkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilenmiş.

Sporla tanışması lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra ferdi spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Bu spora birinci olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladı. 2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçti. Bu dönem içinde lise tahsilimi tamamladı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandı.

Eğitim ve spor hayatını tıpkı anda yürüttü. Kararlılığı ve azmi sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde birinci Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve ulusal takıma seçildi. Devam eden yıllar içinde bu muvaffakiyetleri devam etti ve Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladı. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Bu süreç içinde lisans tahsilimi tamamladı ve mezun oldu. 12 yıllık spor hayatının, 8 yılı ulusal küme sportmeni olarak seçkin bir düzeyde geçti. Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken öbür yandan fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyor.

Survivor 2020’de büyük şanssızlık yaşadı

Geçtiğimiz devir Survivor ile ilgili merak edilenleri yanıtladığı YouTube kanalındaki ‘Survivor – Soru/Cevap’ imajında, Survivor’a katılmasını sağlayan şeyin, ilham veren şeyin kendisi olduğunu lisana getiren Meryem Kasap, her yıl Survivor’ı izlediğini ve neden kendisinin de yarışmadığını kendisine sorarak müracaatları yaptığını ve bu halde kabul edildiğini söyledi.

Survivor’da ünlü olan ve izleyenlerin en sevdiği oyunlardan olan ödül oyunu ve dokunulmazlık oyunu her oynandığında büyük bir rekabete sahne olur. Meryem Kasap da, kendisine sorulan geçen yılki Survivor’da dokunulmazlık mı yoksa ödül oyununu mu sevdiği sorusuna ise ödül oyunu diyerek çok net bir cevap veriyor. Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler’in yayımlanan tanıtımında Meryem Kasap, geçen seneye atıfta bulunarak “Survivor’a geri döndüm. Yarım kalan bir hesabım vardı onu kapatmaya geliyorum” biçiminde bir sloganla yeni devirde tezli olduğunun işaretini verdi.

Çektiği YouTube imgesinde gelen sorularda Survivor ile ilgili beklediklerinin gerçekleşip gerçekleşmediği sorulunca Survivor’ı bir arkadaşı anlatsa asla inanmayacağını söylerken orada lakin yaşamak gerektiğini itiraf eden Meryem Kasap, Survivor’dayken olağan hayatında hamburger, kola, patates kızartması ve pizzayı çok özlediğini söylüyor. 29 yaşındaki sportmen, bu bahsettiği yemekler olmadan bir hayat düşünemediğini de kelamlarına ekliyor. Oradayken Survivor’da geçen periyot çok fazla kıskanıldığını hissetmediğini söyleyen Kasap, Survivor’dan sakatlığı sebebiyle ayrıldıktan sonra izlediği imajlarda bütün sporları yapabilmesi sebebiylebazıları tarafından kıskanıldığını gördüğünü söyledi.

Dominik’te hayattan kopuk bir formda yarışmak, tamamıyla izole bir ömrün kendisini nasıl hissettirdiği biçiminde gelen soruya ise Meryem Kasap, “Çok güç geliyor bu his, telefondan, arkadaşlarımdan nasıl ayrılırım. İrtibat yok, hiçbir şey yok. Çok eza geliyor. Bir süre sonra beyin sıfırlıyor. Her şeyi unutuyorsun. Bence dönem periyot her insanın yapması gerektiğini düşünüyorum. Bazen insan hayattan kopmalı bence. Yenilenmek gerekiyor. Adada her şeyin lakin her şeyin bedelini anladım.” biçiminde yanıt veriyor.

Survivor’da tüm Türkiye’nin kendilerini izlediğini bildiklerini lakin bu duruma rastgele bir müdahalede bulunamadıkları ve münasebetiyle kendi görünüşlerini değiştiremediklerini söyleyen Meryem, “Ekranlara çıkıyorsun. Nasıl göründüğüne dair hiçbir şey bilmiyorsun. Bir bayan olarak ben çok merak ediyordum. Ekranda nasıl duruyorum. Gözün nasıl, kaşın nasıl, yüzümde bir şey var mı, ayna yok hiçbir şey yok. Senin aynan arkadaşın. Arkadaşın sana ‘Evet Meryemcim sen güzelsin’ dediğinde beğenilen oluyorsun. ‘Meryemcim senin saçın bozuk’ dediğinde sen bozuk oluyorsun. Ekran önüne çıktığın için milyonlar izliyor. O yüzden hani merak ediyorsun hani nasıl görünüyorum diye ben çok merak ediyordum.” kelamlarını kullanıyor.

Survivor 2020’de çok erken bir formda sakatlanan ve bu bahiste o evre verdiği röportajda Meryem, “Survivor’da çok az muvaffakiyet sergiledim. İki ayın yarısından fazlası sakat geçti. Muvaffakiyet manasında çok hızlı başladım, âlâ bir grafik yakalamıştım. Düzgün de gidebilirdim lakin maalesef dizimdeki kıkırdak çatlak olduğu için tahminen geçer diye bir aya yakın bir süre bekledik. Lakin maalesef geçmedi. Hâlâ yürüyebildiğim için mutluyum. İkiye bölünmüş üzereyim aslında. Survivor çok istediğim bir karşılaşmaydı. Bu sene buraya kadarmış benim nasibim. Allah başka sakatlık vermesin. İçimde hep kalaca bu yarışm kalmışlık kıssa. Lakin dediğim üzere sağlıktan öte yol yok. Sonuçta yürüyemeseydim aylarca bud aha makûs olurdu benim için.” Tabirlerini kullanmıştı.

Meryem Kasap Instagram ne?

Meryem Kasap bu kelamların sonrasında neredeyse bir yıl sonar yeniden Survivor’da uğraş etmeye hak kazandı. Kasap, Survivor 2021 tanıtımında bu yıl da tezli olduğunu belirtmişti. Meryem Kasap, toplumsal medyada da büyük bir hayran kitlesine ulaşmış durumda. Instagram’da 468 bine yakın takipçisi bulunurken hesabını donduran Meryem Youtube’da 34 bine yakın takipçisi mevcut.

(Fanatik)

Kartal haberleri

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ