sevdamız beşiktaş
Son Dakika Beşiktaş Haberleri

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 EGM PA ile bekçilik sözlü mülakat sonuçları sorgulama !

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2019 EGM PA ile bekçilik sözlü mülakat sonuçları sorgulama !

beşiktas haberleri  

 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından  yürütülen bekçi alımı için mülakat sonuçları merakla bekleniyor. Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulmadı. Bekçilik sözlü sınavı sonuçlarını bekleyen adaylar, mülakat sonuçları ile ilgili yapılacak açıklamayı bekliyor.

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçi olmak isteyen adaylar ilk olarak yazılı sınava tabi tutulmuş ardından  fiziki yeterlilik sınavına ter döktüler. Bekçi adayları son olarak sözlü mülakat sınavına girdi. Peki (Polis Akademisi) bekçilik mülakat sonuçları için tarih verdi mi?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Bekçi olmak isteyen binlerce aday bekçilik sınav sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. Sözlü mülakat aşamalarının tamamlanmasının ardından sonuçlar için gözlerini EGM Polis Akademisi‘ne çeviren bekçi adaylar sonuçları öğrenmek  kurumun resmi sitesi üzerinden öğrenecek olup adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının %50’sinin toplamı olarak hesaplanacak.

Bekçi sınavda  aldıkları puanlara göre tercih yapacak  yapacaklar, peki  bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM ile bekçilik mülakat sonuçları sorgula!

2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar? – Bekçi Ne Kadar Maaş Alıyor?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 772 sayılı kanuna göre çalışan , polis ve jandarma ile aynı yetkilere sahiptir. Bekçi  görevi yapan kişiler eğitim seviyesine göre farklı maaşlar almaktadır.

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber 2019 bekçi maaşları aşağıdaki  olmuştur.

Lise mezunu olan yeni atana bekçiler 3970 TL, üniversite ön lisans veya lisans mezunu olan bekçiler ise 4002 TL maaş almaktadır.

Eşi çalışmayan bekçilere aylık ek ödeme olarak 248 TL verilmektedir. Eşi çalışan bekçilere ise ek maaş ödenmez. 72 aydan küçük bir çocuğu bulunan bekçilere 58 TL ek ödeme yapılmaktadır. 72 aydan büyük çocuklar için ise 29 TL ek ödeme yapılmaktadır.

 

26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavı Belgesi

26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü, Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

26. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

 
 

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.