sevdamız beşiktaş
Son Dakika Beşiktaş Haberleri

Ömer Çelikten son dakika açıklaması

beşiktas haberleri  

 

Ömer Çelikten son dakika açıklaması:

Süreç nasıl giderse gitsin darbe millete karşı işlenmiş en büyük suçluluktur. bu yüzden de çok bedeller ödedik. Bu vicdan eylemi için buradan birkez daha selamlıyoruz. Aileler çocukları için çektikleri sıkıntıyı tüm halk görüyor. Devletimiz büyük bir mücadele içinde.Bu mücadele saygın, ahlaki bir mücadeledir.

YARGI REFORMU PAKETİ

-Bu yeni dönem askeri reform ile başlamıştır. Toplumdan gelen istekler doğrultusunda kapsamlı bir araştırma yapıldı ve ilk reform yapıldı.Öncelikli olan vatandaşımızın ihtiyacının karşılanmasıdır.

-Kesintisiz reform anlayışımızın ikinci adımıdır. Adalete erişimde kalite artırılacak.

ANKARA’DAKİ 3’LÜ SURİYE ZİRVESİ

– Soçi’deki zirveden sonra sürecin takibi için önemli bir adımdır. Türkiye öteden beri Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyarak elinden gelenleri yapıyor.
Sahada bazı yeni gerçeklikler ortaya çıkmaya başladı. 3 lider de ayrılıkçı gündemlere karşı çıkmıştır. İdlib’deki durumun yeniden kontrol alınması için çalışmalar sürdürülüyor. DEAŞ, El Kadide gibi benzer organizasyonlara karşı ortak bir tutum geliştirilmesi altı çizilmesi gereken bir konudur.

– Sınırlara tel örgü koyarak, bu insanları Akdeniz’de ölüme terk etmek, Türkiye’nin hiçbir zaman rıza göstereceği bir durum değildir. Göç sadece Türkiye’yi ilgilendiren bir baskı uygularken, kimse bununla ilgilenmiyor. Önemli olan duvarlar örmek değil, köprüler kurmaktır. Önemli olan mülteciler için çözüm üretmektir.

– Pek çok teknik görüşme yapılmaktadır. Bütün bunların somut neticesi orada daha az insanın ölmesi, daha az insanın katledilmesidir.

TÜRKİYE ABD İLİŞKİLERİ

– Türkiye ABD ilişkileri hiç gündemden düşmüyor. Genelde bu konular gündeme getirilirken bazı odakların negatif olarak gündeme aldığını görüyoruz. Suriye konusunda anlaşamadığımız çok konu vardır fakat müzakerelerle çözüm üretmeye çalışıyoruz.

– Türkiye adımları atarken kendi çıkarlarını korumak zorundadır.

-ABD Ticaret Bakanı Türkiye’yi ziyaret etti ve önemli görüşmeler gerçekleşti. ABD-Türkiye ticaret hacminin 100 milyon dolara çıkması için önemli görüşmeler yapılmıştır.

-NATO’nun imkanlarından daha fazla yararlananların NATO’ya daha az yararı olduğunu biliyoruz.

FİLİSTİN-İSRAİL SORUNU

– Suriye konusunda nasıl bir koalisyon kurulacak göreceğiz. Mevcut başbakan Batı Şeriatın ihlak edeceğini söyledi. Tabi bu bütün dünyayı ateş çemberine atacak bir durum. Ortaya çıkan seçim sonuçlarında İsrail halkının buna izin vermek istemediğini görüyoruz. Filistin-İsrail sorununun adil bir şekilde çözülmesini istiyoruz. İşgal bir çözüm politikası değildir.

SUUDİ ARABİSTAN’DA PETROL TESİSLERİNE SALDIRI

– Suudi Arabistan’ın tesislerine yapılan saldırı yeni bir krizi tetikledi. Bunun arkasından Yemen’in İran’ın Suudi Arabistan’ın olduğu tartışma gündeme geldi. Tabi biz bu saldırının arkasında kimin olduğunu bilemeyiz. ARAMCO’ya yapılan saldırıyı tabi ki kınıyoruz. Kimsenin peşinin suçlanmaması gerekir. Her kriz o geçtikten sonra durmuyor. Yeni krizler doğuruyor.

ERKEN SEÇİM

– Erken seçim diye bir şey yok. Seçimler bitti. Türkiye’de siyasetin patronu vatandaştır. Bunu herhangi bir şekilde gündeme getiriyorsa bunu gündeme getirecek son kişi Kılıçdaroğlu’dur. Herkes önüne bakıyor.AK Partiher zaman seçim olacak şekilde hazır partidir ama Türkiye’nin gündeminde seçim yoktur. Dünyanın gittiği noktada daha hassas olduğumuz bir dönemdeyiz. Ekonomik anlamda siyasi anlamda daha güçlenmeliyiz

 
 

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.