Sevdamız Beşiktaş

Başkandan Açıklama: Tüm salonlarımız kadınlarımıza ve genç kızlarımıza ücretsizdir


Eyüp Gözgeç, Avrupa KadınlarŞampiyonası’nda yıllar sonra alınan madalyalar çok büyük başarı” elde etmiştir dedi.

TürkiyeFederasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, Ankara’da basın mensupları ile bir araya gelerek toplantı düzenlemiştir.Toplantıya Başkan Vekili Hasan Kartal, Yönetim Kurulu Üyeleri Atilla Alatepe ve İsmail Hakkı Gül katılmıştır.Avrupa kadınlar şampiyonasında alınan madalyalar 2 altın ve 2 bronz şeklindedir. 2020 yılında olimpiyatları öncesi umut verdiğini belirten eyüp Gözgeç, ülkede son dönemlerde kadına şiddete yönelikarttığını ve bu konuda da herkesin rahatsız olduğunu dile getirmiştir.

“OLİMPİYATLARDA MADALYA ALACAĞIZ”

Avrupa Kadınlar Boks Şampiyonası’na 8 boksörle katıldıklarını belirten Gözgeç, “Avrupa Şampiyonası, dünya boksunda önemli bir yer tutan organizasyon. Şampiyonada 2altın ve 2bronz madalya aldık. Bunlar olimpiyatlarda madalya alacağımızın işareti. Belarus’ta yapılan Avrupa Oyunları’nda sporcuların performansını denemiştik. Bu şampiyona, onun tesadüf olmadığını göstermek için önemliydi. 4madalya aldık. Buse Naz Çakıroğlu şampiyon olmasının yanında en teknik boksör seçildi” diye konuştu.

“8 KOTAMIZ VAR”

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, “2020 yılında Tokyo Olimpiyatları’nda kadınlarda 5, erkeklerde de 8 kota var. Biz bu kotaların hepsini almaya çalışacağız. Kota için önümüzde 2019 yılında dünya şampiyonası ve 2020 yılında olimpiyat öncesi bir Avrupa ve bir de dünya kalifikasyon maçları var. İnşallah en çok kota ile olimpiyatlara gitmek istiyoruz” dedi.

“SALONLARIMIZ KADINLARA ÜCRETSİZ”

Kadına şiddet konusuna da değinen Gözgeç, “Kadına şiddet toplumun gündeminde. Bundan herkes rahatsız. Geçmiş yıllarda kadınlarımızı salonlarımıza çağırmıştık. Bir çağrı daha yapalım. Tüm boks spor salonları kadınlarımıza ve kızlarımıza ücretsiz ve açıktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ