sevdamız beşiktaş
Sevdamız Beşiktaş

Sergen Yalçın: ‘Camiamızdan sabır ve destek istiyoruz’

Sergen Yalçın: ‘Camiamızdan sabır ve destek istiyoruz’Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın, Gençlerbirliği maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.


“Futbolcularıma ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Her takım için zor bir süreç oldu. İyi kenetlendik ve en iyisini yapmaya çalıştık. Ligi üçüncü sırada tamamladık. Bu bizim için bir başarı değil ama mevcut şartlarda en iyi senaryo buydu. Camiamıza mutlu bir final yaşattık. Trabzonspor’un ceza almasını istemem ama eğer alırlarsa Şampiyonlar Ligi için elemelere katılacağız. Taraftarlarımızı mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Başkanımıza ve yönetim kurulumuza bize verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederim.

Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Başkanımız sürekli ekonomiden bahsediyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Elimizden geldiğince camiamıza yardımcı olmak zorundayız. Şahsen kendi sözleşmeme tazminat maddesi koydurmadım.

Başkanımıza ve yönetim kurulumuza sürekli yükleniyorlar. Ekonomiyi bilerek göreve geldiklerini söylüyorlar. Evet bilerek bu göreve geldiler. Bence alkışlamak lazım. Başkan ve yönetim kurulu çok ağır bir yük altında.

Gelecek sezon için planlama yapmak çok zor. 35 milyon Euro civarında bir takım oluşturmamız gerekiyor. Bu bütçeye inebilmek için bazı futbolcularımızla vedalaşmamız gerekebilir.

Burak Yılmaz’ın iki yıllık sözleşmesi vardı. Yıllık ücreti 2.7 milyon Euro’ydu. Camiamız bu rakamları kaldırabilecek durumda değil. Şahsen kimsenin gitmesini istemem, en iyi futbolcuları alalım isterim ama şu anda bunu yapabilecek durumda değiliz.

Ekonomimizi sarsmayacak futbolcular bizimle devam edebilir. Milyon Euro bedellerle futbolcu transferleri artık yok. Taraftarlarımızdan destek bekliyoruz. Bu süreç bize denk geldi. Bu süreci doğru yönetmek için en azından maaşları ödenebilir bir takım oluşturmak zorundayız. Hayal kurmaya gerek yok. Altyapımızdan yeni futbolcular çıkartmaya çalışacağız.

Alacağımız futbolcuların ekonomimize uygun olması lazım. Yurt dışından futbolcular almayı planlıyoruz. Tecrübeli bir Türk kaleci transfer etmek istiyoruz. Savaşacak futbolcular alacağız. Camiamızdan sabır ve destek istiyoruz. Yönetim, futbolcu ve taraftar olarak kenetlenmeliyiz.

Başkanımızla bir fikir ayrılığım yok. Fikir ayrılığı olacak bir durum yok. Birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yerli ve yabancı, tecrübeli ve genç oyunculardan oluşacak karma bir kadro ile iyi bir Beşiktaş izletmek istiyoruz.

Beşiktaş’ta her oyuncunun yeri dolar. Mutlaka birileri gidecek, birileri gelecektir. Takımın yaş ortalamasını aşağı çekmeliyiz. Genç futbolcularımız sahada oynuyor, altyapıdan gelecek birçok genç futbolcumuz var.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ