Sevdamız Beşiktaş

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında görev alan hakemler hakkında suç duyurusu!

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında görev alan hakemler hakkında suç duyurusu!


Beşiktaşlı taraftarlardan derbi hakemleri için suç duyurusunda bulundu.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemleri hakkında, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na verilmek üzere, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi verdi.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında görev alan hakemler hakkında suç duyurusu!

Beşiktaşlı Avukatlar Derneği, Beşiktaşlı Sanayici İş İnsanları ve Yatırımcıları Derneği ve Çarşı Ankara Grubu üyesi bir grup, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan maçın orta hakemi Cüneyt Çakır, VAR hakemi Mete Kalkavan ve 4’üncü hakemi Alper Ulusoy hakkında, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

“Futbol sadece saha oynansın”

Suç duyurusunun ardından adliye önünde açıklama yapan Beşiktaşlı Hukukçular Derneği Başkanı İlhan Şevki Masarifoğlu, Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakasında görev alan hakemlerin yanlı ve kasıtlı kararları nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Bizler teknik direktörlerin taktiklerinin, futbolcuların alın terlerinin galip gelmesini istiyoruz. Saha dışındaki tasarlamalarla maç sonuçları belli olacaksa bu Türk futbolunun çöküşü anlamına gelir. O nedenle Türk futbolunda adalet var olsun adaletsizlik yok olsun. Türk futbolunda şeffaflık var olsun gizlilik yok olsun. Her şey açık ve şeffaf olsun, her şey tartışılsın ve futbol sadece sahada oynansın” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ