sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri
SON DAKİKA

05:41 Hayata yeniden dönüşün hikayesi! Eriksen’e ilk müdahaleyi gerçekleştiren doktor o anları anlattı

20:00 Son dakika: Al Nassr’dan Rachid Ghezzal açıklaması! Transfer… – Beşiktaş Haberleri

17:30 Son dakika transfer haberleri: Rachid Ghezzal Beşiktaş’ta kalacak mı? Danışmanı açıkladı! – Beşiktaş Haberleri

17:00 Rachid Ghezzal’ın Türkiye danışmanından Al Nassr iddialarına cevap! Beşiktaş… – Beşiktaş Haberleri

16:30 Son dakika spor haberi: Beşiktaş’ta 3. Sergen Yalçın zirvesi! İşte görüşme tarihi… (BJK spor haberi) – Beşiktaş Haberleri

16:00 Son dakika transfer haberi: Rachid Ghezzal Beşiktaş’ta kalmak için bu şartı sundu! – Beşiktaş Haberleri

15:30 Son dakika spor haberleri: İşte Beşiktaş’ın transfer listesindeki isimler! Fernando Lucas Martins, Teemu Pukki, Tammy Abraham… | BJK haberleri – Beşiktaş Haberleri

15:00 Son dakika transfer haberi: Transferde büyük kapışma! Salih Özcan için Beşiktaş devrede (BJK spor haberi) – Beşiktaş Haberleri

14:00 Son dakika transfer haberi: Beşiktaş’ta Tammy Abraham sürprizi! Chelsea’nin kapısını çaldı – Beşiktaş Haberleri

13:30 Son dakika transfer haberleri: Beşiktaş’ta taraftarın sabrı taştı! “Ya Sergen ya istifa” – Beşiktaş Haberleri

13:00 Son dakika transfer haberleri: Beşiktaş Valentin Rosier transferini bitiriyor! Bonservis… – Beşiktaş Haberleri

12:00 Gedson’da kriter Devler Ligi – Beşiktaş Haberleri

11:30 Okan Buruk’la görüşme yok – Beşiktaş Haberleri

10:30 Taraftarların sabrı taşıyor – Beşiktaş Haberleri

09:00 CAS’tan Beşiktaş açıklaması – Beşiktaş Haberleri

08:30 Come to Beşiktaş Teemu Pukki! – Beşiktaş HaberleriCenk Sümer: Dediğimizin de ötesinde indirim yaptı! – Kartal haberleri

Kara Kartal’a çifte kupa kazandıran teknik adam Sergen sergen Sergen Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın en yakın mesai içinde olduğu …Kara Kartal’a çifte kupa kazandıran teknik adam Sergen sergen Sergen Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın en yakın mesai içinde olduğu isimlerin başında yer alan icra kurulu üyesi Cenk Sümer, geride kalan sezonda pandemi sebebiylebir tek oyuncunun indirim yaptığını söyledi.

Kulübün mali işler departmanında görev yapan ve özellikle takım bütçesi üzerine çalışan Sümer, Twitter Space’de önceki gece Beşiktaş taraftarlarının açtığı sohbet odasına katılarak değerlendirmelerde bulundu. Büyük bir maddi sıkıntı ve kadro darlığıyla mücadele ederek şampiyon olduklarını vurgulayan Sümer, yeni sezon için de bütçe disiplinine uyarak hareket edeceklerinin altını çizdi.

4 yıllık planlar bile hazır

Sümer, “Şampiyonlar Ligi’nden 30, 40 milyon Euro kazanacağız evet ama bu kulübün 3.4 milyar lira borcu var. Başkan bunu hep söyledi. Bu gerçekten uzaklaşmayacağız. Mücadele ettiğimiz konu 1. Dünya Savaşı’ndaki gibi. Kuzeyde, güneyde, doğuda bir sürü cephe var. Geniş bir eksende konularımız var. Sadece A takım bütçesiyle ilgili sorunlarımız yok. Bir kulübümüz, borçlarını TL’ye çevirdi diye çok büyük bir repütasyon yaptı. Ama biz bir sene önce TL’ye geçmiştik zaten. Bunun reklamını yapmadık. Transfer planlaması içinde 2022, de 2023 de, 2024 de var bizim. B, C, D, E planları yapmamız lazım. Ersin için de, Welinton için de, hatta 38 yaşındaki Atiba için de plan yapmamız lazım. Limitlerimiz çok kısıtlayıcı. İki yıl evvel bu yoktu” dedi.

Douglas oynamak istemedi

Kendilerine sezon boyunca Lens’in neden satılmadığı, Douglas’ın neden yan sahada çalışıp para kazandığının sorulduğunu hatırlatan Sümer, “Ne yapayım, gitmiyor, alıcısı yok? Gidip de sopalayacak da değiliz. Bir kontrat yapılmış. PAOK maçı öncesinde gözümün önünde hoca adamla (Douglas) konuşuyor. ‘Hadi bizim sana ihtiyacımız var, hadi gel bakalım. Hazırsan gel’ diyor. Oyuncuysa “İyi hissetmiyorum, bacağım biraz çekiyor galiba. Ben gelmeyeyim” diyor. E ne yapacağız? Aklımızı peynirle yemedik. 1 milyon Euro verdiğimiz adamı yan sahaya almak için! Öyle bir şey yok. Biz 10 yeni transfer yaptık. Attığınız zar diyeceğiniz bir şey yok. 14 kişilik bir takımla sezonu bitirdik. Eldeki imkân neyse, onu kıtı kıtına zorlaya zorlaya 10 bin, 20 bin Euro hesabı yaparak buraya getirdik” dedi.

İndirim yapmayan da vade uzattı

Takımdaki tüm oyunculara dair Sergen sergen Sergen Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın tasarrufu olduğunu vurgulayan Cenk Sümer, “Hoca Güven’i, Umut’u gönderdi. Dedi ki ‘Oynasınlar, burada oynayamayacaklar, gönderin’. Hocanın onay vermediği hiçbir şey yapılmadı, hiç bir transfer yapılmadı. Hem de Mart itibarıyla konuşuldu. Herkes pandemi, korku evindeyken biz Ümraniye’de Ahmet Nur Nur Nur Nur Nur Çebi, Erdal Toruoğulları, Sergen Yalçın, ben bir de Seçil Aygül (kulübün CEO’su). 20 Mart 2020 itibarıyla Ümraniye’ye park ettik. O dönem itibarıyla 4 temiz kâğıdı aldık. Para kazanmazken, yapılandırmalar yaptık. Oyuncularla, menajerlerle görüştük. Olağanüstü işler yapıldı. Dediler ki ‘Oyuncularla indirim konuşup moralleri bozuyorlar’! Biz gerçekleri konuştuk. Kimse indirim falan yapmadı. Yapan var: Necip Uysal. Direkt indirim yapan Necip Uysal’dır. Delikanlı mıdır? Kralıdır. Beşiktaşlı mıdır? Gerçekten Beşiktaşlı’dır. Anlattık. ‘Ben bunu yapıyorum’ dedi. Dediğimizin de ötesinde yaptı çocuk. İnanamadım. Muazzam. Geri kalanlar anlayış gösteri ama indirim yapmadılar. Ama alacaklarından belli bir dönem için feragat ettiler, vadeleri uzattılar… Allah hepsinden razı olsun, bugünlere gelindi” diye konuştu.

Hulk bize gelmedi, şimdi mutsuz

Yönetimin yazılı bir şekilde planlı programlı çalıştığını kaydeden Sümer, alınacak, gönderilecek tüm futbolcuların listelerinin hazır olduğunu söyledi: “Plan var. Hem de yazılı olarak. Bizden sonra geleceklere de bırakılacak şekilde planlar yapıyoruz. Biz kimleri transfer edileceğiz, kimleri ikinci, üçüncü transfer adayı olarak koyacağız, bonservisle mi, kiralık mı, bedava kiralanabilecek oyuncular kimler? Tüm bunların listeleri var. Her bir futbolcu en az 10 kez izlenmiş. Hepsinin raporları var. Fizyonomisinden sağlık raporlarına kadar. Hocamıza söylüyoruz. O da biz nerede olmak istiyoruz diyerek, transfer komitesine rapor veriyor. Ona göre de hareket ediyoruz. Geçen yaz yaptık. Yılbaşında da yaptık. İstediğimiz oyuncular vardı. Olmadı. Hoca da ‘Hulk’u istiyorum’ dedi. Ama olmadı, ekonomi imkân vermedi. Şimdi bir futbolcu ‘3 istiyorum’ der siz ‘2’ dersiniz. 6 ay sonra futbolcu başka yere 1.5’a gider, olabilir. Biz bunu yaşadık Hulk’ta. Biz ona çok doğru bir öneriyaptık. Ve bugün de mutlu değil olduğu yerde, onun da istihbaratını alıyoruz ama ne yapılım. Olmadı. Cenk Tosun’u aldık.”

Rosier ve Ghezzal’da hiçbir şey bitmedi

Taraftarın en çok merak ettiği Rosier ve Ghezzal için hiçbir şeyin bitmediğini anlatan Sümer, “Görüşülüyor. Kolay transferler değil. Çünkü hepsi değer. Olmak istedikleri yer burası. Bütün oyuncular Kara kartal’ın Şampiyonlar Ligi macerasında devam etmek istiyor. Bu çok büyük bir aset. Umarım biz de elimizdeki olanaklarla, TFF’nin açıklayacağı Takım Harcam Limitleri’ndeki koşullarla bir noktaya getirebiliriz ve doğru bir kadroyu kurabiliriz” dedi.

Aydan gelmedi, Nur Nur Nur Nur Çebi’den geldi

Geçen sezon hiçbir şeyin tesadüfen olmadığını kaydeden Cenk Sümer, “Ocak itibarıyla ödemeleri toparladık. Ücretleri tam ödediğimizde, Kartal Yuvası’ndaki ücretlar konuşuldu, 2-3 ay geride diye. Kolay olmuyor birşeyi düzeltmek. Buralara getirmek için büyük mücadele edildi. Bu yönetim görevi devraldığında her şey 4 ay gerideydi. Sözler verilmiş, ricalar edilmiş.. Normaldi. Para yok. Sıcak paraya ihtiyaç vardı. Cepten para koyan bir başkanımız var. Bugüne kadar gelindi. Koyduğu para yetmedi. 3.5 milyar lira borçtan bahsediyoruz. Gitti 600 milyon liralık kefalet verdi başkan. Ancak harçları borçları ödedi. Ücretlar gününde ödendi ama aydan inmedi. Ahmet Nur Nur Nur Nur Nur Çebi’den indi. Şampiyonlar Ligi oynayacak bir 11 bilinciyle bir kadro yapacağız” dedi.

(Haber7)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ