sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri


Son dakika spor haberi: Usta kalemden Sergen Yalçın’a tavsiye! “Forvete onu koyardım” – Beşiktaş Haberleri

SİNAN VARDAR – AMACA ADIM ADIM Beşiktaş bu akşam A.Gücü karşısında tahminen bu dönemin en kıymetli maçlarından birine çıkacak. Kartal son …SİNAN VARDAR – AMACA ADIM ADIM

Beşiktaş bu akşam A.Gücü karşısında tahminen bu dönemin en kıymetli maçlarından birine çıkacak. Kartal son haftalarda Hikmet Karaman’la çıkış yakalayan başşehir grubunu mağlup ederse; son 7 haftasında şampiyonluk yarışında değerli bir avantajı cebine koyacak.

Son 3 haftadır Kara kartal’ın futbol olarak vitesi küçülttüğünü kabul ediyorum lakin bu bile onları yolundan geri çevirmedi. Beşiktaş berbat oynarken de kazanma alışkanlığını elde etti. Bunun yanı sıra takipçiler Fenerbahçeve G.Saray’ın birçok kıymetli transfere karşın işleri bir türlü rayına oturtamadı. Açık ve net söyleyeyim, Beşiktaş’taki inanmışlık onlarda yok.

Geçen gün Beşiktaşlı oyuncu Ghezzal’ın röportajında “Beşiktaş’ta hepimiz tıpkı lisanı konuşuyoruz” sözünü kullanması dikkat cazibeli. Kara kartal’ın resmi lisanı natürel ki Türkçe lakin yabancı oyuncuların çabucak hemen hepsi Fransızca anlaşıyorlar. Küçük bir detay üzere gözüküyor lakin kolej havasındaki Beşiktaş’ın muvaffakiyetinde bu da çok değerli bir faktör. Bu ekip birbiriyle çok uygun anlaşıyor.

Olağan ki 21 ekipli ligde bu dönem dar takvime sığan maçlarda Kara kartal’ın peşini şanssızlıklar ve aksilikler de bırakmıyor. Bu yazıyı kaleme aldığımda daha Aboubakar’ın forma giyip giymeyeceği aşikâr değildi. Maalesef Cenk Tosun da Erzurum maçsındayaşadığı şanssız sakatlık sebebiylesezonu kapattı. Larin’in kanat konumundan ayrılıp forvete geçeceğini belirtiliyor.

N’Koudou’nun sol kanada geçip, Larin’le gol aramak natürel ki bir tahlil fakat ben olsam Oğuzhan ve Josef’li oyuna başlarken Atiba’yı forvete koyardım. Zira Larin solda çok başarılı ve son iki gayrette 4 asiste imza atan Atiba da ofansif manada gruba büyük güç katıyor. Alışılmış ki benim ki bir tavsiye niteliğinde…

Sergen hocanın işine karışmak üzere bir niyetim yok. Hakkını verelim Sergen kardeşim bu dönem çok formda ve akıllı oyun kurgusu ve oyuncu değişiklikleriyle grubun başarılı performansında büyük hisseye sahip. Beşiktaş’ı 1.5 yıl mali olarak çok makûs bir durumda alan Çebi ve arkadaşları yaptıkları yapılandırma muahedeleriyle Kara Kartal’a nefes aldırırken kulübün bağrından kopan Sergen Yalçın önderliğindeki kadro büyük başarılara koşuyor. Beşiktaşlı bugün için memnun ve en değerlisi yarın için de umutlu…

Cenk Tosun’un sakatlığına gelince… Son yıllarda devletimiz çok hoş statlar yaptı lakin kulüp yöneticilerimiz maalesef bu saha tabanlarını bile koruyamıyorlar. Yalnızca Erzurum değil birçok stadımızda tabanların durumu berbat! Cenk’in taş üzere yerde sakatlanması büyük ihmal, büyük ayıp! Sevgili Cenk kelamım sana… Biliyorum böylesine sakatlıklar can sıkar fakat sen büyük başarılara tırnaklarını kazıyarak gelmiş birisin. Sinan ağabeyin olarak senin dönüşünün harika olacağını biliyorum.

(Fotomac)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ