sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri
SON DAKİKA

01:30 Sergen Yalçın’dan yan hakeme tepki: Süperman herhalde – Beşiktaş Haberleri

01:00 Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray arasında 3’lü averaj ne durumda? İşte herkesin merak ettiği sorunun cevabı – Beşiktaş Haberleri

00:30 Son dakika spor haberleri | İşte Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kalan maçları! – Beşiktaş Haberleri

00:00 Son dakika GS BJK haberleri | Sergen Yalçın Galatasaray Beşiktaş derbisinin ardından konuştu! – Beşiktaş Haberleri

23:39 Son Dakika: Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’dan Galatasaray sonrası hakem isyanı!

22:30 Galatasaray – Beşiktaş maçında penaltı kararı çıktı! İşte o pozisyon… – Beşiktaş Haberleri

21:30 Son dakika spor haberi: Galatasaray-Beşiktaş maçında gol VAR’a takıldı! İşte o pozisyon… – Beşiktaş Haberleri

21:00 Sergen Yalçın Galatasaray Beşiktaş maçı öncesi konuştu! “Kazanmak için buradayız” – Beşiktaş Haberleri

20:30 Son dakika spor haberi: Beşiktaş stada ulaştı – Beşiktaş Haberleri

18:00 Son dakika transfer haberi: Beşiktaş’tan yılın hamlesi! Dünyaca ünlü yıldız… – Beşiktaş Haberleri

17:02 Son dakika – Galatasaray – Beşiktaş derbisinin VAR hakemi açıklandı – Sevdamız Beşiktaş

13:00 Son dakika spor haberi: Beşiktaş’ın Galatasaray maçında giyeceği forma belli oldu – Beşiktaş Haberleri

12:00 Sergen Yalçın için tarihi gün! – Beşiktaş Haberleri

11:30 Son dakika spor haberi: Galatasaray Beşiktaş derbisi öncesi Sergen Yalçın oyuncularını böyle motive etti! – Beşiktaş Haberleri

11:00 Son dakika GS BJK haberleri | İşte Galatasaray Beşiktaş derbisi notları! – Beşiktaş Haberleri

10:30 Son dakika BJK GS haberleri | Gençlik mi tecrübe mi? – Beşiktaş HaberleriSon dakika spor haberi: Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi! – Beşiktaş Haberleri

Dün BB Erzurumspor maçsındasakatlanan Beşiktaşlı Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi. İnceleme sonucunda yerin …Dün BB Erzurumspor maçsındasakatlanan Beşiktaşlı Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi. İnceleme sonucunda yerin harikaya yakın olduğu gözlemlendi. Mevzuyla ilgili açıklama yapan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Buraya baktığınızda eksiksiz, yemyeşil ve sünger üzere bir taban olduğu görülüyor” dedi.

Üstün Lig’in başkanı Beşiktaş dün BB Erzurumspor ile Kazım Karabekir Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Çabanın 73. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkan ulusal oyuncu Cenk Tosun’un alanlardan 6 ay uzak kalacağı öğrenildi.

Cenk’in sakatlığı sonrası başta Beşiktaşlı oyuncular ve yöneticiler olmak üzere birçok kişi tarafından Kazım Karabekir Stadyumu’nun tabanı eleştirildi. Bunun üzerine Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Fuat Taşkesenligil ve beraberindeki heyet tarafından Cenk’in sakatlandığı nokta ve stadyum tabanı incelendi.

İncelemeler üzerine açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Fuat Taşkesenligil, tenkitlerin haksız olduğunu tabir ederek, “Öncelikle bahtsız bir halde sakatlık geçiren Beşiktaşlı oyuncu ve ulusal gururumuz Cenk Tosun’a geçmiş olsun diyorum.

Burası alttan ve üstten ısıtmalı, yılın 12 ayı yeşil olarak Erzurumspor kulübüne hizmet veren stadyumdur. Dün yaşanan olayda stadın yerinde aksaklıklar olduğu ve tabanın makus olduğu ile ilgili kimi medya organlarında vilayetimize karşı, stadımıza karşı tenkitler oldu. Bundan 1 ay evvel yeniden birebir biçimde burayla ilgili olumlu görüşler sunulmuştu. Birebir anda iki niyet olmaz ya olumludur ya olumsuz” dedi.

“MÜKEMMEL, YEMYEŞİL VE SÜNGER ÜZERE BİR ZEMİN”

Taşkesenligil, Cenk’in düştüğü noktadaki tabanın harikaya yakın olduğunu kaydederek, “Bahar aylarında kimi kısımlarda engebeler oluşabilir. Fakat yalnızca birtakım kısımlarda aksilikler olduğu görülüyor. Bunu tüm tabana mal etmek yanlışsız değildir.

Cenk Tosun tam bulunduğum noktada düştü. Buraya baktığınızda kusursuz, yemyeşil ve sünger üzere bir yer olduğu görülüyor. Biz burada kışın eksi 29 derecelerde nöbet tutarak bu hale getirdik. Emek veren arkadaşlarıma üzülüyorum. Ağır kış koşullarına karşın tabanı bu kadar yeterli koruyan arkadaşlarıma üzülüyorum. Haftada bazen iki maç oynanmasına karşın bu yer dipdiri durarak bahara çıkmıştır.

Bu tenkitler taraflı ve kasıtlıdır. Bunların maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Buradan tenkit yapanlara şunu söylüyorum; gelin gözünüzle görün ve üzerinde yürüyün. Hiçbir sorun olmadığı göreceksiniz. maç günü stadyum sabah sulandı. Sulanması Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’nün takdirinde değil. Erzurumspor Kulübü’nün takdirindedir. Lakin ilkbahar olduğu için çabucak kuruyabiliyor” formunda konuştu.

Beşiktaşlı Futbolcu Oğuzhan Özyakup’un müsabaka sonu yayıncı kuruluşa, “Taş üzere tabanda oynadık” açıklamasına da yanıt veren Taşkesenligil, “Herkes her şeyi söyleyebilir. Oğuzhan bunu söylerken sanki İstanbul’daki ya da Ege’deki artı 20 derecedeki yerleri hiç düşündü mü? Buranın coğrafyası farklı. Burada kışın eksi 29 derece görülüyor” tabirlerini kullandı.

Stadyum tabanında incelemeler sonrası takımlar tarafından çalışmalar yapıldı.

(Fotomac)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. OBJEKTİF ADAM dedi ki:

    Hayatında top oynanmamış bir yetkili o sahada oynayan oyuncunun eleştirisinin yersiz olduğunu düşünüyor ve diyor ki İstanbul ile Erzurum’un iklim şartları aynı değil. O zaman Rusya, Ukrayna , Belarus , İsveç , Norveç vb. ülke statlarında da mı aynı sorun var ? O pozisyondaki biri açıklama yaparken bunu düşünecek öyle konuşacak. Zeminin nasıl olduğu görüntüsü ile değil oynayan oyuncunun yorumu ile değerlendirilir. Elindeki teknik ve malzeme o kadarına elveriyorsa o zaman kalkar onu söylersin “zemin çok güzel ” vb. milleti aptal yerine koyacak şetler söylenmez. Oyuncu topu sürerken top durduk durduğu yerde zıplıyor.

BİR YORUM YAZ