sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri
SON DAKİKA

10:00 Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’dan Galatasaray sözleri! “Beraberlik…” – Beşiktaş Haberleri

08:30 Thelin’den yeşil ışık – Beşiktaş Haberleri

08:00 Bir var bir yok bir belirsiz! – Beşiktaş Haberleri

07:52 Beşiktaş’a flaş transfer önerisi! Orta sahaya dinamo Bentaleb – Beşiktaş Haberleri

07:52 Beşiktaş yönetiminden Aboubakar’a: Çık oyna! – Beşiktaş Haberleri

07:52 Dorukhan kalıyor – Beşiktaş Haberleri

04:10 Galatasaray – Beşiktaş derbisi ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda , yayın linki – Sevdamız Beşiktaş

04:09 Ahmet Nur Çebi: ”Kadın futbolunun gelişmesi için var olmaya devam edeceğiz” – Kartal haberleri

23:00 Bakan Kasapoğlu, şampiyon Beşiktaş’ı tebrik etti – Beşiktaş Haberleri

22:57 TFF’den üç kulübe harcama limitini aştıkları için ihtar cezası – Beşiktaş haberleri

22:00 Bakan Kasapoğlu’ndan Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’na tebrik – Beşiktaş Haberleri

21:30 TFF Başkanı Nihat Özdemir’den Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a çağrı – Beşiktaş Haberleri

21:00 Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde şampiyon Beşiktaş! – Beşiktaş Haberleri

20:30 Rizesporlu Samudio açıkladı! Transfer… – Beşiktaş Haberleri

18:00 Son dakika transfer haberi: Canlı yayında duıyurdu! İşte Sergen Yalçın’ın istediği yıldız – Beşiktaş Haberleri

11:00 Son dakika spor haberleri: Beşiktaş’a gençlik aşısı! Transfer… – Beşiktaş HaberleriSon dakika spor haberi: Spor yazarları Kasımpaşa – Beşiktaş maçını değerlendirdi – Beşiktaş Haberleri

REHA KAPSAL – HAZIRLIKSIZ Kara kartal’ın ulusal kadro ortasından sonra nasıl döneceği kıymetliydi. Zira Fenerbahçemaçındaki kaybedilen 2 puan …REHA KAPSAL – HAZIRLIKSIZ

Kara kartal’ın ulusal kadro ortasından sonra nasıl döneceği kıymetliydi. Zira Fenerbahçemaçındaki kaybedilen 2 puan ve son 30 dakikadaki makus imgenin, ekibe bu ortadan sonraki yansıması nasıl olacaktı? Bir de buna hem sakat hem covidli, hem de cezalı Futbolcular eklendi.

Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın da son 2 haftadır formsuz olmasıyla saha içinde çok sıhhatsiz, içgüdüsel, organize olamayan bir Beşiktaş oyunu ortaya çıktı. Savunmada esasen sol bek Nsakala’nın atak mahareti yok, tekniği berbat bir oyuncu. Bir de buna sağ bekte Necip eklenince güya 4 savunmacı stoperle maçya başlıyormuş manzarası oldu Beşiktaş ismine.

Rosier’i öne atınca, orta yapabilme hünerinden faydalanmak ve adam eksiltir diye Sergen Yalçın düşünmüş lakin bu yanlış bir fikir.
Oradaki hamlede çizgide oynarken sırtı dönük oyun farklıdır, savunmada kenar beki oynarken yüzü dönük bütün sahayı gören oyun biçimi farklıdır.

Bu Beşiktaş’ın zati işlemeyen atakta sol kanadını Nsakala- Nkoudou ikilisi üzere sağ koridorda da Necip-Rosier ikilisiyle de hele bir de erken yenilen golden sonra hiçbir yerleşik savunmaya set hamlesi yapamadığı üzere orada önemli üretkenliği de etkiledi.

Yanlış oyuncu seçimleri ve saha içi yerleşimleri oyun kalitesini düşürdüğü üzere Beşiktaş ismine saha içinde sorun çözmeye yönelik bir oyun değil, bilakis çıkan uygunsuz saha içindeki kurguyla sorun olan oyun kalitesini düşüren bu takım tercihinden ötürü kaynaklandı. Devre ortası da hem geriye düşmelerine karşın Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın atak yapmaması da bu makus oyuna, Kara kartal’ın ikinci yarı başlangıcını da etkiledi. Lakin gerçek kurgu Ersin’in kurtardığı penaltıdan sonra saha içinde uygulanmaya başladı. Bir de buna 70. dakikada Oğuzhan atılımıyla daha bir rakip ceza alanı içine, rakibini iten daha tesirli bir oyun ortaya çıkmaya başladı. Lakin maçnın önemli kısmını Beşiktaş grubu boş yere geçirdi.

Bir de buna Ghezzal’la Aboubakar oynamadığı, rakip yarı alanda sırtı dönük oyunlarda tesirli olan iki kıymetli oyuncu grubu da yerleştirip daha fazla sorumluluk alıp, dönemin bu kısmına kadar Kara kartal’ın oynadığı tesirli oyunun, en değerli saha içi aktörleriydi.

Alışılmış ki eksiklikleri aranacaktı lakin buradaki eksikliği; Ljajic üzere başta kaliteli futbolcuların da sorumluluk alması gerekirdi. Saha içinde o kadar vurdumduymaz, isteksiz ve hatta yasaksavar üzere sorumsuzca imgesi vardı.

Sergen Yalçın, Fenerbahçekarşılaşmasındageç kaldığı ve yaptığı yanlış değişikliklerle grubunun son kısımdaki makus oyununun en büyük nedeni olmuştu.
Bu uğraşta da hangi Futbolcuyla oynarsa birbirini tamamlayacağını hem teoride hem de pratikte gerçek uygulamadığı için kaybetti. Beşiktaş 3 puandan fazlasında oldu, öbür şampiyonluk adaylarının da iştahını kabartıp, yarışa da ortak etti.

“BAŞARI İÇİN HAZIRLIK YAPMIYORSAN
BAŞARISIZLIK İÇİN HAZIRLIK
YAPIYORSUN”. Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın iki haftadır bu mevzuda önemli eksiklikleri var.

ERMAN TOROĞLU – KİMYA BOZULMUŞ

Dikkat edin bakın bir grubun yöneticileri ve teknik adamları galip gelemedikleri karşılaşmatan sonra tabandan, hakemden yahut soğuktan bahsediyorsa kesinlikle yanlışlı işler yapıyordur.
Ve onun o denli olmadığını da kendileri biliyordur. Fakat maalesef basındaki taraftar yandaşlarına ve seyircilerine oynuyorlardır. Yani tribüne… Dünkü çabada birinci 45 dakikada Kara kartal’ı seyrediyoruz inanılır üzere değil. Birinci yarının konumlarına bakarsak sonucu 3-1 olabilirdi Kasımpaşa lehine.

Şayet ikinci yarı Beşiktaş biraz daha fazla uğraş ettiyse bunu file bekçisi Ersine’e borçlu. Penaltıyı kurtardığı için.
Bu dönemin tahminen de en berbat Beşiktaşı vardı birinci yarıda.
Onların yapmak istediği her şeyi Kasımpaşalı oyuncular yaptı.

Harika yardımlaşıp ortaya topla atıp durumlara girdiler.
Aslında Larin’in konumunda da saçma sapan kaleciye pas teşebbüsü Kasımpaşa’dan geldi.
İkinci yarı Kara kartal’ın gayreti arttı. Fakat yeniden hakikat işleri yapamadılar. Kapanan defansı açmak için çizgiye fazla inemediler.
Gökhan girdikten sonra tesirli geldiler.

Zati 75’ten sonra yandan gelen hava toplarında bariz olmasa da konumlar buldular. Vuruşlar çok berbattı.
Dün gece şu gözüktü: Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın ve Beşiktaş futbolcularının F.Bahçe’den 90’da yedikleri gol kimyalarını bozmuş. Bir de olayın üstüne Sergen’in ve yöneticilerin hakemi gaye göstermeleri onu ve oyuncuları paka çıkartmış Fenerbahçemaçında.

Aslında Sergen, Fenerbahçekarşılaşmasındagereken değişiklikleri yapıp kazansaydı bunları yaşamayacaklardı. Futbol bu türlü bir olaydır. Sıkıntı periyotta puan da kaybetsen ayağa kalkmayı bileceksin.
Bakınız Beşiktaş-Fenerbahçekarşılaşmaını yönetim eden Halil Umut Meler, bir daha Beşiktaş maçına istenmedi.
Serdar Tatlı da cart diye verdi. On numara bir iş yaptı.
Dün akşam da seyrettik.

Allah aşkına nesi vardı mağlubiyette?
Herkes ‘yok efendim kıyak yapar’ diye eleştirdi Hakem çıkar yönetim eder.
Soruyorum: ‘Dün akşam da yenilgiyi hakeme mi bağlayacaksınız?’ Serdar Tatlı’ya da tavsiyem, ‘Korkma motamot devam et. Vurulsan cepheden vurul.
Gerinden vurmak isteyen çok insan var. Ve bunlar senin camiandan.

TURGAY DEMİR – TEK KOLLU BOKSÖR

Futbol şapkadan tavşan çıkarma oyunu değildir.
Aboubakar ve Ghezzal eksik, en değerli mevzu bu… Bu yarayı nasıl tedavi edebilirsin ona bakacaksın ve bunu gerçekçi bir bakışla yapmalısın.

Abou’nun alternetifiLarin’i çektiktikten sonra yapılması gereken tek şey Ghezzal’ın alternetifide Gökhan Töre ya da Ljajic’i koymak… Aklın yolu bu…
Kasımpaşa güçlü bir ekip değil, eti, budu muhakkak… Fakat Necip sağ beke, Rosier sağ öne çekilince Beşiktaş tek kollu boksöre döndü.

Ljajic özgüvensiz, etkisiz eleman paslaşmaları yaparken Larin’in önde top tutmakta zorlanması ve N’Koudou’nun rakip oyuncular alternetifikendine çalım atması Kara kartal’ı sıradanlaştırdı. Rakibin ikram ettiği tek konumu da Larin değerlendiremedi.

Aytaç Kara tahminen de hayatının golünü atarken, Ersin’in yapacak bir şeyi yoktu… Penaltı kurtaran ve maçnın değerli kısmını libero üzere top koşturupErsin sahanın en güzellerindendi.
55’te Gökhan Töre girip Ljajic çıkınca Beşiktaş oyunu rakip alana yıktı. Birinci yarıda etkisiz kalan Rosier de alternetifigeçince sürpriz biçimde geriden bindirme bahtı buldu…

Fakat bir şeyler daima eksik kaldı…
Şut deneyen yoktu, ortaya koşan ya da ortaya pas atan da o denli… Bu kaidelerde duran toplar ve tesadüfler dışında Beşiktaş’ın gol atması imkansız üzereydi. Kasımpaşa âlâ kapandı ve 70 dakika boyunca attığı golü korudu.

En yakın rakibi Galatasaray kaybetmişken kazanmış olsa avantajını katlayacaktı… Bunu başaramadılar…
Bir puan alsalar o bile çok kıymetliydi. Alamadılar.

O nedenle kimse erken havaya girmesin.
Ligin uzunluğu kısalmış olsa da her kadro, her grubu yenebiliyor…
Biten bir şey yok…

Halil Umut Meler uygun müsabaka yönetti, verdiği penaltı kararı da doğruydu.
Aytaç’ı ikinci sarıdan atmaması tek kusuruydu.

SİNAN VARDAR – SİYAH BEYAZLILAR AFFETMEYECEK

Aylardır methiyeler düzdüğüm Beşiktaş’ın dünkü futbolunu beğenmedim. Açık ve net; dünkü futbol Kara Kartal’a yakışmadı.
Yürüyerek maç kazanılmaz! Birinci yarı Kasımpaşa farkı daha açabilirdi.

İkinci yarı bir şeylerin değişmesini beklerken Sergen sergen Sergen Sergen Yalçın’ın 57 dakika boyunca Adem Ljajic’e tahammül etmesi kara kartallılar ın tansiyonunu yükseltti. Topluluk olarak oyun kurucuları; Ljajic ve Oğuzhan’ın yıllardır yeterli oynamasını bekliyoruz. O kadar berbatsınız ki; kara kartallılar sizi affetmeyecek!

Necip ve Rosier yerlerinde sırıtırken Rosier’in de alışık olmadığımız kadar makus olması hayal kırıklığının büyüklüğünü gösteriyordu. Yıllardır söylüyorum Necip’ten sağ bek olmaz, dün Rosier sağda oynasa Necip stopere çekilse grup bu kadar sırıtmazdı.

Hani o yılın transferi diye yere göğe sığdıramadığımız Josef’in de dün ayakta duracak hali yoktu. N’Sakala ise kimse kusura bakmasın lakin Beşiktaş Futbolcusu üzere değil güya Survivor yarışmacısı üzere…

Kabak üzere göründü ki; Aboubakar ve Ghezzal’in yokluğunda Beşiktaş da yokları oynuyor.
Beşiktaş’ta makûs futbola genç file bekçisi Ersin, kurtardığı penaltıyla meydan okudu. Gökhan Töre’yi dün beğendim.

Sergen Hoca da değişiklikleri son 30 dakikaya sığdırmaya kalkınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.
Bu futbol şampiyonluğa yetmez lakin enseyi karatmamak gerek.
Umarım kadro gereken dersi almıştır.

Kasımpaşa ise bulunduğu yeri hak etmiyor. Dün savaşarak çok değerli bir üç puanı alarak küme kalmak için değerli bir adım attılar. Bilhassa sol bek Anıl Koç’un kumaşı çok uygun…
Son iki haftada yapılan eleştireler hakem Umut Meler’e belirli düzgün gelmemiş. VAR hakemleriyle birlikte Beşiktaş’ın iki penaltı durumunu değerlendirmeye almaması berbat, sarı kartı olan Aytaç’ın yaptığı sert faul sonrası atılmaması ise rezaletti.

Sergen Hoca, konum sonrası, oyundan alınan Aytaç’ı göstererek; hakeme; ”Senin yapamadığını onlar yaptı” diyerek isyan etmekte çok haklıydı.

(Fotomac)

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ