sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri


İzdüşüm ne demek? İzdüşüm nedir, ne anlama geliyor? – Beşiktaş Haberleri

Muhteşem Lig’in 15. haftasında Sivasspor’u konuk eden Beşiktaş, İnanç Yalçın, Cyle Larin ve Oğuzhan Özyakup’un attığı gollerle skora gitti …Süper Lig’in 15. haftasında Sivasspor’u konuk eden Beşiktaş, İnanç Yalçın, Cyle Larin ve Oğuzhan Özyakup’un attığı gollerle skora gitti. Beşiktaş’ın 18. dakikada İnanç Yalçın ile bulduğu golde  Sivassporlu Futbolcular, durumun başlangıcında Valentin Rosier’in dışarıdan topu Rachid Ghezzal’e çıkardığı gerekçesiyle itirazda bulundu. Golü veren hakem Arda Kardeşler, Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) değerlendirmesinin sonrasında kararını değiştirmedi. Bu durumun yankıları devam ederken topun çizgiyi geçip geçmediği futbolseverleri ikiye böldü. İzdüşüm sözü de google aramalarında en üst sıralarda yer aldı.

İzdüşüm ne demek? İzdüşüm nedir, ne manaya geliyor?

Bir şeklin,ışınlar aracılığıyla izdüşüm düzlemi denilen bir düzlem üzerine makul kurallarla aktarılışı. Örneğin bir lambanın yere düşürdüğü gölge, bir izdüşümdür. İzdüşüm sonucu elde edilen form, izdüşüm düzlemiyle halin izafi pozisyonuna ve izdüşüren ışınların kaynağına bağlıdır. Kaynak bir tek noktaysa “merkezil izdüşüm” kelam mevzusudur. Lamba örneğindeki izdüşüm merkezildir. İzdüşürücü tüm ışınlar birbirlerine paralelse “paralel izdüşüm” vardır.

Güneş’in bir duvarda oluşturduğu gölgeler yaklaşık olarak paralel izdüşüme örnektirler. Paralel izdüşümde ışınların izdüşüm düzlemine dik olması hâli değerlidir. “Dik izdüşüm” denilen bu hâlde bir noktanın izdüşümü diye bu noktadan düzleme indirilen dikmenin ayağına denir. Bir formun izdüşümüyse her bir noktasının izdüşümleri kümesidir.

(Fanatik)

Kartal haberleri

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ