sevdamız beşiktaş
Spor  Haberleri


Koronavirüs son dakika… Fahrettin Koca’dan aşı ve sokağa çıkma yasağı açıklaması – Beşiktaş Haberleri

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bursa Kent Hastanesi’nde yaptığı açıklamada, “Salgın Anadolu’da ikinci tepe devrindedir. Riskli bir tırmanışla …Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bursa Kent Hastanesi’nde yaptığı açıklamada, “Salgın Anadolu’da ikinci tepe devrindedir. Riskli bir tırmanışla karşılaşıyoruz.” dedi.

“Her şeyden evvel, dışarıda geçirdiğimiz vakti minimum seviyeye indirmeliyiz. İşimiz, mecburiyetlerimiz dışında konutumuzda kalalım.” diye Koca, şunları söyledi:

“Tedbire boş verip, seyri kendi halinde bırakırsak, kapalı ortamların da tesiriyle, kış hepimiz için bir mağlubiyet devri olur. Salgının bu devresinde, asıl önemli imtihanı kalabalığa karşı vereceğiz. Meskenimiz dışında, iş yerimiz dahil, diğerleriyle paylaştığımız her ortamda maske takalım. Ara kuralıyla birbirimizi virüsten koruyalım. Yeni hadiselerin önünü kesecek asıl güç bu kolay önlemlerdir. Salgınla gayrette hala, önlemlerden daha güçlü silahımız yok. Biliyoruz ki bu çaba yalnızca hasta tedavi ederek kazanılamaz, yayılmayı önleyerek kazanılır. Bu ise lakin ve lakin önlemlere uymakla mümkündür.”

‘Hiçbir spekülasyona müsaade vermeyelim’

“Bursa Devlet Hastanesi, eski ismiyle Memleket Hastanesinin, pandemi sonrası renovasyonunu yaparak sıhhat hizmet sunumuna devam etmesini sağlayacağız.” diyen Koca, “Bu tesisler üzerinden hiçbir spekülasyona müsaade vermeyelim. Birçok kent hastanemizin açıldığı vilayetlerde olduğu üzere, evvelki tesislerimize sahip çıkarak hizmet sunmaya devam edeceğiz.” tabirini kullandı.

Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna karşılık veren,Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sokağa çıkma yasağı üzere bir durum düşünmüyoruz. Hareketliliğin artmasıyla salgının da arttığını biliyoruz. Kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiğini, meskenlere de mümkün mertebe dışarıdan konuk alınmamasını bu devirde bilhassa önemsiyoruz” sözlerini kullandı.

Koronavirüs aşısı ne vakit çıkacak?

Koronavirüs aşısı ile ilgili sorulan soruya da yanıt veren Koca, “Aşı tüm dünyada yüzde 50-60 oranında yapılmadıkça bu salgını denetim etmek mümkün olmaz. Bunun da 1-1.5 hatta 2 yıldan evvel olması mümkün görünmüyor” tabirlerini kullandı.

(Fanatik)

Kartal haberleri

 
 

Beşiktaş Haberleri, Beşiktaş transfer haberleri , Beşiktaş Puan Durumu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ